Niepełnosprawność jest tematem mało popularnym. Nie lubimy dotykać tej problematyki. Najczęściej jej unikamy albo zamiatamy ją pod dywan. Jednak sprawa niepełnosprawności prędzej czy później każdego z nas, bezpośrednio lub pośrednio, dotyczy.
Aleksandra Utracka-Skoczeń – muzyk, scenarzystka, aktorka serialowa i dubbingowa, finalistka największych festiwali piosenki, a przede wszystkim żona i mama. Jako mama także niepełnosprawnej dziewczynki, w bardzo przystępny, a zarazem niebanalny sposób pokazała świat osób bezpośrednio stykających się z niepełnosprawnością dziecka, która może być wielkim darem. Książkę Tak Cię kocham czyta się jednym tchem, podczas lektury nawet najzimniejsze i najtwardsze serce mięknie, pojawiają się łzy wzruszenia. Niesamowicie został ukazany obraz poszczególnych etapów godzenia się z niepełnosprawnością: wyparcia, buntu, walki, zrozumienia, akceptacji i w końcu przyjęcia jako daru. Opowieść Aleksandry Utrackiej-Skoczeń otwiera oczy każdemu.
Premiera książki odbyła się 21 września 2018 r. w warszawskim Teatrze Kamienica. Rozpoczął ją dyrektor Emilian Kamiński. W spotkaniu uczestniczyli artyści z pierwszych stron gazet. Patronami honorowymi byli Anna Dymna i jej Fundacja „Mimo Wszystko” oraz Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.
Autorka mówi o swojej książce tak: „Przeszłam przez każdy etap w swoim życiu. W książce nazywam to etapami żałoby. Na początku wypierałam jej chorobę, potem miałam gniew: do siebie, do Boga, potem była depresja, nerwica lękowa, aż w końcu przyszło oczyszczenie... akceptacja. Powiedziałam życiu to, co codziennie słyszę od swojej niepełnosprawnej córki Tośki – TAK CIĘ KOCHAM! Tak cię kocham, Życie”.
Tak Cię kocham jest bezsprzecznie dla każdego. To pamiętnik i rzeczowy poradnik w jednym. Jest obowiązkową lekturą, która powinna znaleźć się w każdym domu. Dziękuję Autorce Aleksandrze Utrackiej-Skoczeń za przelanie serca i myśli na papier w arcywspaniałym wykonaniu.